Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım araçlarında gün içerisinde yüzlerce kişi binmektedir. Bu kadar kişi binmekte olduğu için birçok mikrop ve bakteri olabilmektedir. Özellikle insanların sağlığının iyi seviyede olabilmesi adına bu ulaşım araçlarının temizlenmesinin özel olarak yapılması ve dezenfeksiyonunun tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. için ulaşım aracınızın tam olarak detaylı bir şekilde belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Bu dezenfeksiyon işlemleri yerine getirileceği sırada sizlere kesinlikle sorun çıkarılmaması ve mikroplarla bakterilerin tam olarak öldürüleceği şekilde yapılması gerekmektedir.

Ulaşım Araçlarının Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Ulaşım araçları evresine dezenfeksiyon işlemlerinin yapılacağı sırada dezenfeksiyon işlemlerinin detaylı ve özen gösterilerek yapılması gerekmektedir. Bu dezenfeksiyon işlemlerinin yapılacağı sırada özenli olarak yapılmasının sizlere sağladığı imkanlar sayesinde aracınız her zaman temiz olacaktır ve bir sorun yaşamadığınızı görebilirsiniz. Ulaşım Dezenfeksiyonu noktasında firmamız sizlere profesyonel şekilde hizmet vermekte olduğu gibi aynı zamanda ulaşım dezenfeksiyonları yapılırken firma olarak hizmetlerimizi verme noktasında sizlere özenli şekilde hizmet vermekte olduğumuz için bu sırada sorun yaşama ihtimaliniz minimum seviyeye inecektir ve sorun yaşansa bile en kısa süre içerisinde çözebildiğinizi görebilirsiniz. Ulaşımlarınız sırasında bu şekilde yolcularınız da hiçbir sorun yaşamayacaktır.

Ulaşım Dezenfeksiyonu Ücretleri

Ulaşım araçlarının temizlenmesi sırasında ulaşım araçlarının tam olarak temizlenebilmesi adına bir dezenfeksiyon hizmeti veren firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu şekilde dezenfeksiyon işlemleri en kısa süre içerisinde yerine getirilebileceği gibi herhangi bir sorunla da karşılaşmazsınız. Ulaşım Dezenfeksiyonu fiyatları araştırıldığı sırada firma olarak sizlere en uygun ücretler üzerinden hizmet vermekte olduğumuzu görebilirsiniz. Firma olarak sizlere bu şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda hizmet kalitesi olarak da sunmuş olduğumuz hizmetten memnun kalırsınız ve bu şekilde ulaşım aracınızın en kısa süre içerisine en iyi şekilde temizlendiğini görebilirsiniz.

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Toplu taşıma araçlarında her gün binlerce kişi farklı noktalara ulaşım sağlamaktadır. Bu nedenle insanlarla birlikte bakteri ve mikroplarında transferini sağlamaktadırlar. Pek çok salgın hastalığın bulunma noktası olan toplu taşımalar her ne kadar temizliği yapılmış olsa da antiviral hastalıkların yayılımı engellenmeyebilir.

Enfeksiyon kapan yolcular henüz hastalıkları belirti vermediği için hastalıklarından habersiz işyerlerine  iletişimde oldukları herkese virüsü taşımaktadırlar. Oysa hastalığın yayılmasını engellemek için hastalığın vücuda girmeden engellenmesi gerekir. Bu nedenle binlerce kişinin kullandığı ulaşım araçlarının modern yöntemlerle dezenfeksiyon edilmesi gerekmektedir.

Toplu taşıma araçlarını sık sık temizlemek, kimyasal kullanımı bakterilerin yok edilmesi açısından fayda sağlamaz. Kimyasalların sürekli kullanımı çevreye ve insanlara zarar vermektedir. Özellikle kimyasal oranı yüksek deterjanlar hava akımıyla insanların solunuma yerleşir ve kanser gibi ciddi hastalıklara bile neden olabilmektedir.

Salgın hastalıklarda insanların sağlığını kaybetmesinin yanında sağlık için yapılan harcamalarda oldukça artar.

 

  • Yapılan  araştırmalar şöyle göstermektedir:  kış aylarında işe gidilmediği günlerin %31  inden, tüm yıl işe gidilmeyen %10-12'sinden grip hastalığı sorumlu tutulmaktadır.
  • Küçük yaştaki çocukların bağışık sistemlerinin güçlü olmaması nedeniyle mevsimsel hastalıklara daha çok yakalanırlar. Bulaşan bu hastalıklar nedeniyle devamsızlık oranı %40 civarında seyretmektedir.
  • Yapılan araştırmalara göre çok kullanılan onbeş  bin kimyasal maddenin %75'inin henüz zehirlilik oranı testinin yapılmaması, ortalama olarak evlerde  bulunan 100'den fazla kimyasal madde kullanımının  alerji, kanser ve hatta bazı durumlarda psikolojik bozukluklara dahi neden olduğu ortaya konulmaktadır.

 

Ulaşım Dezenfeksiyonu nasıl sağlanır?

Öncelikle araç içleri ve tüm iç aksamlar temizlenir.Ultraviyole cihazı ile 5 bar spreyleme işlemiyle bakterilerin bulunabileceği her nokta dezenfekte edilir.

Bu işlem beş veya on dakika kadar sürebilmektedir. Bu sürenin sonunda araç içleri havalandırma işlemi yapılır.

Araç klimalarının içleri çıkarılarak temizlenir ve ardından spreylenir.

Bu işlemlerle dezenfeksiyon işleminin yanında araç içinde bulunan tüm kokularda yok olur.

Bu sayede hastalanma oranı düşer ve aynı oranda iş verimliliği de artacaktır. Bu bağlamda düşünüldüğünde yıllık ilaç kullanım oranı da düşerek yurtdışından ithal edilen ilaçlarla yurtdışına aktarılan para oranı da düşmektedir. Böylece cari açık da azalmaktadır.

Geniş kapsamda düşünüldüğünde dezenfeksiyon işlemi sayesinde hasta sayısı da azalacağı için SGK açığı da azalmış olacaktır.

Nano gümüş iyon teknolojisi sayesinde bir otobüsün veya metrobüsün on  dakikada üç ay etki eden  bakterilerden  arındırılmış hale gelmesi ve hemen kullanıma açılması, firmaların maliyetlerini oldukça düşürecektir.