Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım araçlarına gün içerisinde yüzlerce kişi binmektedir. Bu kadar kişi toplu taşıma kullandığı için birçok virüs ve bakteriye maruz kalınabiliyor. Özellikle insanların sağlığının iyi seviyede olabilmesi adına bu ulaşım araçlarının hijyenik bakımının özel olarak yapılması ve dezenfeksiyon işlemlerinin tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak şahsi ulaşım araçlarınızın da tam olarak detaylı bir şekilde belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Bu dezenfeksiyon işlemleri yerine getirileceği sırada sizlere kesinlikle sorun çıkarılmaması ve virüslerle bakterilerin tam olarak yok edilecek şekilde yapılması gerekmektedir.

ULAŞIM ARAÇLARININ DEZENFEKSİYONU NASIL YAPILMALIDIR?

Ulaşım araçlarınıza dezenfeksiyon işlemlerinin yapılacağı sırada dezenfeksiyon işlemlerinin detaylı ve özen gösterilerek yapılması gerekmektedir. Ulaşım Dezenfeksiyonu işlemlerinde firmamız sizlere profesyonel bir hizmet vermekte olduğu gibi aynı zamanda dezenfeksiyon işlemleri yapılırken firma olarak hizmetlerimizi uygularken sizlere özenli bir şekilde hizmet vermeye önem veririz.

Ulaşım Dezenfeksiyonu Ücretleri

Ulaşım araçlarının temizlenmesi için araçların tüm hijyen standartlarını yerine getirebilmesi adına bir dezenfeksiyon hizmeti veren firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu şekilde dezenfeksiyon işlemleri en kısa süre içerisinde yerine getirilebileceği gibi herhangi bir sorunla da karşılaşmazsınız. Ulaşım Dezenfeksiyonu fiyatları araştırıldığı sırada firma olarak sizlere en uygun ücretler üzerinden hizmet vermekte olduğumuzu görebilirsiniz. Firma olarak sizlere bu şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda hizmet kalitesi olarak da sunmuş olduğumuz hizmetten memnun kalırsınız.

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Toplu taşıma araçlarında her gün binlerce kişi farklı noktalara ulaşım sağlamaktadır. Bu nedenle insanlarla birlikte bakteri ve virüslerin transferi de sağlanmaktadır. Pek çok salgın hastalığın bulunma noktası olan toplu taşımalar her ne kadar temizliği yapılmış olsa da hastalıkların yayılımını engellemeyebilir.

Enfeksiyon kapan yolcular henüz hastalıkları belirti vermediği için hastalıklarından habersiz işyerlerinde iletişimde oldukları herkese virüsü taşıma olasılıkları vardır. Oysa hastalığın yayılmasını engellemek için hastalığın vücuda girmeden engellenmesi gerekir. Bu nedenle binlerce kişinin kullandığı ulaşım araçlarının modern yöntemlerle dezenfeksiyon edilmesi gerekmektedir.

Toplu taşıma araçlarını sık sık temizlemek ve kimyasalların sürekli kullanımı çevreye ve insanlara zarar vermektedir. Özellikle kimyasal oranı yüksek deterjanlar hava akımıyla insanların solunuma yerleşir ve kanser gibi ciddi hastalıklara bile neden olabilmektedir.

Salgın hastalıklarda insanların sağlığını kaybetmesinin yanında sağlık için yapılan harcamalarda oldukça artar.

 

  • Yapılan  araştırmalar göstermektedir ki:  kış aylarında işe gidilmeyen günlerin %31’i ve tüm yıl işe gidilmeyen günlerin %10-12'si grip hastalığı sorumlu tutulmaktadır.
  • Küçük yaştaki çocukların bağışık sistemlerinin güçlü olmaması nedeniyle mevsimsel hastalıklara daha çok yakalanırlar. Bulaşan bu hastalıklar nedeniyle devamsızlık oranı %40 civarında seyretmektedir.
  • Yapılan araştırmalara göre çok kullanılan 15.000 kimyasal maddenin %75'inin henüz zehirlilik oranı testinin yapılmaması, ortalama olarak evlerde bulunan 100'den fazla kimyasal madde alerji, kanser ve hatta bazı durumlarda psikolojik bozukluklara dahi neden olduğu tespit edilmiştir.

 

Dezenfeksiyon işlemleri sonucu araç içinde bulunan tüm kötü kokular da yok olur.

Ulaşım dezenfeksiyonu işlemleri sayesinde hastalanma oranı düşer ve buna bağlı olarak aynı oranda iş verimliliği de artış gösterir. Bu bağlamda düşünüldüğünde yıllık ilaç kullanım oranı da düşerek yurtdışından ithal edilen ilaçlarla yurtdışına aktarılan para oranı da düşmektedir. Böylece cari açık da azalmaktadır.

Geniş kapsamda düşünüldüğünde dezenfeksiyon işlemi sayesinde hasta sayısı da azalacağı için SGK açığı da azalmış olacaktır.

Nano gümüş iyon teknolojisi sayesinde bir otobüs veya metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının, on dakikada üç ay etki eden  bakterilerden ve virüslerden arındırılmış hale gelmesi ve hemen kullanıma açılması, firmaların maliyetlerini oldukça düşürecektir.

Ulaşım Dezenfeksiyonu

Toplu taşıma araçlarında her gün binlerce kişi farklı noktalara ulaşım sağlamaktadır. Bu nedenle insanlarla birlikte bakteri ve mikroplarında transferini sağlamaktadırlar. Pek çok salgın hastalığın bulunma noktası olan toplu taşımalar her ne kadar temizliği yapılmış olsa da antiviral hastalıkların yayılımı engellenmeyebilir.

Enfeksiyon kapan yolcular henüz hastalıkları belirti vermediği için hastalıklarından habersiz işyerlerine  iletişimde oldukları herkese virüsü taşımaktadırlar. Oysa hastalığın yayılmasını engellemek için hastalığın vücuda girmeden engellenmesi gerekir. Bu nedenle binlerce kişinin kullandığı ulaşım araçlarının modern yöntemlerle dezenfeksiyon edilmesi gerekmektedir.

Toplu taşıma araçlarını sık sık temizlemek, kimyasal kullanımı bakterilerin yok edilmesi açısından fayda sağlamaz. Kimyasalların sürekli kullanımı çevreye ve insanlara zarar vermektedir. Özellikle kimyasal oranı yüksek deterjanlar hava akımıyla insanların solunuma yerleşir ve kanser gibi ciddi hastalıklara bile neden olabilmektedir.

Salgın hastalıklarda insanların sağlığını kaybetmesinin yanında sağlık için yapılan harcamalarda oldukça artar.

 

  • Yapılan  araştırmalar şöyle göstermektedir:  kış aylarında işe gidilmediği günlerin %31  inden, tüm yıl işe gidilmeyen %10-12'sinden grip hastalığı sorumlu tutulmaktadır.
  • Küçük yaştaki çocukların bağışık sistemlerinin güçlü olmaması nedeniyle mevsimsel hastalıklara daha çok yakalanırlar. Bulaşan bu hastalıklar nedeniyle devamsızlık oranı %40 civarında seyretmektedir.
  • Yapılan araştırmalara göre çok kullanılan onbeş  bin kimyasal maddenin %75'inin henüz zehirlilik oranı testinin yapılmaması, ortalama olarak evlerde  bulunan 100'den fazla kimyasal madde kullanımının  alerji, kanser ve hatta bazı durumlarda psikolojik bozukluklara dahi neden olduğu ortaya konulmaktadır.

 

Ulaşım Dezenfeksiyonu nasıl sağlanır?

Öncelikle araç içleri ve tüm iç aksamlar temizlenir.Ultraviyole cihazı ile 5 bar spreyleme işlemiyle bakterilerin bulunabileceği her nokta Hijyen Ürünleri ile dezenfekte edilir.

Bu işlem beş veya on dakika kadar sürebilmektedir. Bu sürenin sonunda araç içleri havalandırma işlemi yapılır. Araç Bakım Sistemleri ile koruma sağlanabilir.

Araç klimalarının içleri çıkarılarak temizlenir ve ardından spreylenir.

Bu işlemlerle dezenfeksiyon işleminin yanında araç içinde bulunan tüm kokularda yok olur.

Bu sayede hastalanma oranı düşer ve aynı oranda iş verimliliği de artacaktır. Bu bağlamda düşünüldüğünde yıllık ilaç kullanım oranı da düşerek yurtdışından ithal edilen ilaçlarla yurtdışına aktarılan para oranı da düşmektedir. Böylece cari açık da azalmaktadır.

Geniş kapsamda düşünüldüğünde dezenfeksiyon işlemi sayesinde hasta sayısı da azalacağı için SGK açığı da azalmış olacaktır.

Nano gümüş iyon teknolojisi sayesinde bir otobüsün veya metrobüsün on  dakikada üç ay etki eden  bakterilerden  arındırılmış hale gelmesi ve hemen kullanıma açılması, firmaların maliyetlerini oldukça düşürecektir.