Anti Bakteriyel

Anti Bakteriyel

Anti bakteriyel Ürünlerin Özellikleri

Bakterilere karşı etkili ürünler Anti bakteriyel ürünlerdir. Anti bakteriyel ürünler bakteri oluşumunu önler. Sağlığa zararlı kimyasallar içermemelidir. Daha doğal içerikli ürünler kullanılmalıdır. Sıvı jel ya da köpük halde bulunur. Daha çok el temizliğinde kullanılır. Deterjan seklinde olan ürünler bütün kıyafet, tabak çanakları yıkarken, ev temizliğinde kullanılarak her yeri bakterilerden arındırabiliriz. Bor mineralleri mikrop oluşumunun ve üremesinin önüne geçmekte ve bu gibi doğal bir ürünü tercih edilebilir.

Hijyen İçin Anti bakteriyel Yeterli mi?

Anti bakteriyel ürünler bakteriden arındırır, fakat mantar, küf ve virüsleri öldürmez. Son yıllarda ölümcül salgın grip vakaların artması ile Anti bakteriyel ürünlerin kullanımı çok fazla artış göstermektedir. Bu salgın vakalarından önce Anti bakteriyel ürünlerin adı bile çok az duyulmakta idi. Fakat bu grip vakaları için Anti bakteriyel ürünler yeterli değildir. Bu ürünler bakterilerde etkili fakat grip bir virüstür bunlar için %70 alkol içeren ürünler yani dezenfektanlar daha iyi koruyuculuk sağlar. Hijyen konusunda Anti bakteriyel ürünler yeterlidir. Kolonyada da alkol vardır, fakat alkol on saniyede uçar ama virüsler 30 saniyede ölür buda bir fayda sağlamaz. O yüzden virüsten korunmak için dezenfektan, bakteriden korunmak için Anti bakteriyel ürün kullanılmalıdır.

Anti bakteriyel Ürünlerin Fazla Kullanımı Zararlımı?

Anti bakteriyel ürünleri yerinde ve kararında kullanmak gerekir. Çok fazla Anti bakteriyel ürün kullanmak antibiyotiğe dirençli mikropların artmasına neden olur. Hastalıkların iyileşme süresi uzatır. Özellikle ev ortamında fazla Anti bakteriyel ürünler kullanılmamalıdır. Bazı insanlar mikrobu takıntı yaparak Anti bakteriyel ürünleri yanlarında taşımakta sürekli kullanmakta evde sıvı sabunlar deterjanlar kullanarak yararlı mikroorganizmalarında yok olmasına neden olur. Bu sebeple bu ürünleri abartmadan kullanmak gerekir. Toplu kullanım alanları AVM, hastane, okul, kreş toplu ulaşım alanlarında döndüğümüz zaman mutlaka kullanılmalıdır. Çok fazla kullanım yapılacaksa daha doğal Anti bakteriyel ürünler tercih edilmelidir. Özeliklere çocuklarda çok fazla kullanarak onları kimyasala boğmamak gerekir. Anti bakteriyel ürünleri uygun düzeyde kullanmalı ve mikroplardan arınmalıyız, ama yararlı mikro organizmalardan değil. Sık sık elleri yıkayarak birçok hastalığa karşı önlem alabiliriz. Çocuklarımıza mutlaka el yıkama alışkanlığı kazandıralım.