Dezenfektan

Dezenfektan

Dezenfektan mikrop, bakteri ve mantar sporlarından arınma işleminde kullanılan maddelerdir. Hastane, okul, kreş, alışveriş merkezi gibi kalabalık alanlarda mutlaka kullanılmalıdır. Dezenfektan kullanılmazsa salgınlar ve hastalıklar artış gösterir.

DEZENFEKTANLAR NE İÇİN KULLANILIR?

Dezenfektan toplu olarak bulunan ortamlarda her türlü bakteri ve mikroptan korunmak için kullanılır. Özellikle hastaneler gibi bulaşıcı hastalıkların olduğu alanlarda, kullanılarak birçok hastalığın yayılmasının önüne geçilir. Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların yayılmasını önler. Ayrıca, hastanelerde çok kullanımlı olan ekipmanların temizliğinde de Dezenfektan kullanılmalıdır. Bazı aletler hastanelerde birden fazla kullanılır. Bunların dezenfektanla temizlenmesi gerekir. Dezenfektan mikrop ve bakteri oluşumuna engel olur ve bulaşıcı hastalıkların kişiden kişiye geçmesinin önüne geçer. Özellikle hastaneler de sık sık Dezenfektan kullanmalıyız. Dezenfektanlar sayesinde özellikle kış aylarında hastalıkların ve salgınların önüne geçebiliriz.

DEZENFEKTAN EN ÇOK NERELERDE KULLANILIR?

Dezenfektan özellikle kalabalık alanlarda, hastane, okul, kreş ve mikropların yayılma riski olan yerlerde kullanılır. Ayrıca mikropların üremisinin önüne geçmek için, mikropların bulunabileceği sert yüzeylerin temizliğinde de Dezenfektan kullanılmalıdır. Hastanede bulunduğumuz zaman zarfında mutlaka sıklıkla kullanılmalıdır. Özellikle hastanelerde son yıllarda beta virüsünün yaygınlaşması ile bebeklerde ve küçük çocuklarda virüs kaparak çok daha tehlikeli bir hastalıkla geri dönmemek için hastanelerde Dezenfektan sık sık kullanılmalıdır. Dezenfektan kullanılmayan toplu kulanım alanlarında hastalıklar artış gösterir ve bulaşacağı için dönüşümlü olarak sürekli hastalık yaygın olur. Çocuklar Hijyen Ürünleri büyüklerin gözetiminde kullanmalıdır.

Dezenfektanların Özellikleri

1. Dezenfektanlar insan sağlığına zarar vermemelidir. İnsan sağlığına zarar veren Dezenfektan ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

2. Sert yüzeylerde kullanılacak olan dezenfektanlar kullanılacak olan ekipmanların yüzeyine zarar vermemelidir. Metal yüzeylerde küf yapacak şekilde kullanılmamalıdır.

3. Kullanılan elde ve ekipmandaki bütün bakteri ve virüsleri yok etmelidir.

4. Toplu alanlarda çok fazla kullanıldığı için ekonomik, fakat etkili olanı tercih edilmelidir.

5. Sıvı yada köpük halinde bulunur.

6. Ellerde yapışık ya da ıslaklığa neden olmamalıdır. Öyle olan dezenfektanlar insanlarda kullanma isteğini azaltır.

Dezenfektan ürünler hastalıkların yayılmasını, bulaşmasını, enfeksiyon oluşumunu önlemek ve hijyen sağlamak için mutlaka kullanılmalıdır.

Dezenfektan

El dezenfektanı ve vücudunuzun dışarıdan gelecek olan etkenlere karşı dezenfektan sprey püskürtme yaparak uzun süreli koruma sağlamaktadır. Gümüş bakteri ve virüslerin üzerinde öldürücü bir etkiye sahiptir. Solunumla bulaşan virüslerin önüne geçebilmek için maskelerimize spreylemek de uygun olacaktır. Tüm gün boyunca ellerimizi de sık sık spreyleyerek koruma altına alabiliriz. Yüzey dezenfektanı ayrıca temasın yüksek olduğu kapı kolları, bataryalar, düğmeler, telefonlar gibi yüzeylere sıkılarak dezenfeksiyon sağlanabilir. Dezenfektan jel kimyasal içeriği olmaması nedeniyle vücudumuza herhangi bir zarar vermez. Alerjik ciltler için de uygun üretilmesi nedeniyle herhangi bir alerjiye neden olmaz.

Nano İyonlu Gümüş Suyu Nedir?

Nano İyonlu Gümüş: 99.99 Saflıkta olup 10 gr lık külçe gümüşünün 0,30 milimetre tel formuna getirilerek oldukça yüksek voltaj ile saf distile su içinde patlatma yaparak monoatomik nano boyutlar ile 90 ppm değerinde üretim yapılmaktadır. Boyun, bikini bölgesi, koltuk altı gibi bölgelerde  bulunan lenf bezlerinden kolaylıkla difüzyon sistemi ile vücumuza alınır. Bu lenf bezleri vücudumuzun her bölgesine yayılan lenfatik sistem olan bağışıklık sistemimizin  bir parçası olarak bilinir. Mono atomik nanogümüş suyu antibakteriyel olma özelliği nedeniyle lenf bezleri sistemiyle vücudumuzda hastalık yapan mikroorganizmalara karşı koruma yapmaktadır. Böylece ikinci bir bağışıklık sistemi görevi yaparak savunma sistemi oluşturmaktadır.

Monoatomik yapısıyla vücudumuzdan 6 saat içinde atılmaktadır. Hasta kişilerin ise 6 saatte bir uygulaması uygun görülmüştür.

Evlerde, ofislerde, okullarda ve tüm yaşam alanlarımızda dezenfektasyon çeşitleri sağlamak için 100 m2  alana 1 lt ultraviyole cihazı ile yani sisleme yöntemi ile ilaç pompasıyla seyreltme yapılmadan uygulama sağlanır. %100 doğal ve yan etkisi olmayan uzak içeriği nedeniyle uygulama bitiminde yaşam alanlarının  hemen kullanımı yapılabilir . Uygulanan alanlarda 3 - 4 ay boyunca etkisini gösterirken  siteril bir yaşam alanı sağlar.

Günlük hayatımızda boyun, koltuk altı, boğaz veya bikini bölgesinde sabah ve akşam olmak üzere beş kez spreyleme yaparak kullanılır. Bu bölgelerdeki lenf bezlerinden difüzyon ile vücudumuza alınmaktadır. Lenf bezlerimiz lenfatik sistem adlı bağışıklık sistemlerimizin bir parçasıdır. Gümüş antibakteriyel özelliği dolayısıyla lenf sistemiyle bedenimizi hasta eden mikroplara karşı etkin bir koruma sağlamaktadır. Uygulanan yüzeylere zarar verme etkisi yoktur. Tü hayvan ve bitkiler üzerinde zararlı etkisi gözlemlenmemiştir.