NaNo Gümüş

NaNo Gümüş

Boyutları, micron düzeydeki olan atomik parçacıklar nano teknolojinin temel prensibini oluştururlar. Çok özel nano teknolojinin bir ürünü olan Gabchems Nano Gümüş Ortam ve Yüzey Dezenfektanı, içerdiği gümüş taneciklerinin, anti bakteriyel ve antiviral özelliği sayesinde hijyen uygulamalarında çığır açmıştır.
Gabchems Nano Gümüş Ortam ve Yüzey Dezenfektanıü özetle, 10-100 nanometre arasında değişen boyutlara sahip, gümüş tanecikleri olarak tanımlayabiliriz.
Gabchems Nano Gümüş Ortam ve Yüzey Dezenfektanı bakteri, virüs ve mantar dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılmasının en önemli nedeni, bakteri ve virüslerin diğer dezenfektan çeşitlerine karşı geliştirdiği bağışıklık özelliğini, gümüşe karşı gösterememesidir. Diğer bir deyişle Gabchems Nano Gümüş, anti bakteriyel ve antiviral bir ürün olarak, bakteri ve virüslerin direnç sisteminden etkilenmeden sürekli aynı güçlü yok etme özelliğini devam ettirmektedir. Bu etkisi hijyen ürünlerinin üretiminde tercih edilmesinin en önemli nedenidir. Gümüşün, nano boyutlarda kullanılmasının sebebi, etki düzeyinin artarak, bakteri, virüs ve mantar gibi hastalıklara neden olan organizmalara karşı kesin bir etki göstermesidir. Gabchems Nano Gümüş Ortam ve Yüzey Dezenfektanı ile temas eden bakteri virüs gibi mikro-organizmaların DNA’larını parçalayarak, hücreleri içten yok eder. Dünya Sağlık Örgütüne göre bakteri ve virüslerin yok edilmesi sürecinde nano gümüşün 100ppm seviyesine kadar, insan vücudunda herhangi olumsuz bir etki göstermediği, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Genel kanı olarak gümüş çevre ve insan sağlığı ile dost bir elementtir. Canlı ve bitki sağlığı ile tamamen olumlu etkileşim içerisinde kalarak, bakteri, virüs, mantar gibi zararlı mikro-organizmaları yok eden bir başka element bulunmamaktadır, bilimsel olarak bu özelliğin gümüşe ait olduğu, dünyada kabul görmüş bir gerçektir. Gabchems Nano Gümüş Ortam ve Yüzey Dezenfektanı, bakteri, virüs ve mantar hücrelerinin yapısını tahribata uğratarak, direnç göstermelerini imkansız hale getirir, böylece etkisini kaybetmeden uzun süreli hijyen sağlar. Diğer dezenfektanlardan farklı olarak, önemli özelliklerinden biri gümüşün etkisini hiç kaybetmemesidir. Antimikrobiyal özellik gösteren bu nano parçacıklar, güçlü yapı taşları gibi yüksek tesirli olduğundan; çeşitli zararlı organizmalarında yok edilmesini başarı ile gerçekleştirir. Etkili ve dayanıklı yapısı, bu nano teknolojik ürünün kullanım sahasını da oldukça geniş tutmaktadır. Hijyen Ürünleri kullanılan temizlik ürünlerinde, tıp ve sağlık sektöründeki hijyen uygulamalarında başarılı sonuçlar vermektedir. Gümüşün, çevre ve canlı sağlığına zarar vermeden, dezenfeksiyon çalışmaları kullanılmasının mümkün olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.