Otel Dezenfeksiyonu

Otel Dezenfeksiyonu

Otel Dezenfeksiyonu

Otellerin her zaman hijyenik olması ve gelen konukların en iyi şekilde ağırlanması gerekmektedir. Otellerin özellikle sezonlardan önce ve sezon sırasında kalabalık olduğu için dezenfeksiyon işlemlerini yerine getirmesi ciddi bir önem arz etmektedir. Bu evrede dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması için doğru bir firma tercih etmeniz de önemlidir. Otel Dezenfeksiyonu yaptırmak isteyen kişiler bu işlemi yaptıracakları sırada bir problemle karşılaşmama adına mutlaka otellerinizi en iyi şekilde temizleyen firmaları tercih etmelisiniz. Firmamızın sizlere hizmet verirken her zaman en profesyonel şekilde hizmet vereceğinden emin olabilirsiniz.

OTEL DEZENFEKSİYONLARI NASIL YAPILIR?

Otellerin dezenfeksiyon işlemlerinin yerine getirilmesi sırasında bu işlemlerin nasıl yapıldığı çok büyük bir önem arz etmektedir. Dezenfeksiyonların yapıldığı sırada kullanılan ürünler otelinizde değişim gösterebilmektedir. Otelinizin durumuna gören en uygun olan ürünler tercih edilmesi gerekir. Otel Dezenfeksiyonu sunulmuş olduğu sırada sizlere sunmuş olduğumuz imkanlar sayesinde bu dezenfeksiyon işlemleri en iyi şekilde yerine getirilebilmektedir. Bunun yanı sıra dezenfeksiyonlarda kullanılmakta olan cihazlar da ciddi önem arz eder. Cihazların bu alanda profesyonel bir şekilde geliştirilmiş olması gerekmektedir. Doğru cihazları firmamız her zaman en iyi şekilde seçebilmektedir.

Otel Dezenfeksiyonlarının Ücretleri

Otellerde temizlik yapılacağı sırada dezenfeksiyonlar sırasında ne kadar ücretlerin ödeneceği ciddi önem arz eder. Bunun yanı sıra Otel Dezenfeksiyonu evresinde her firma sizlere farklı şekillerde hizmet vermektedir. Her zaman en iyi hizmeti sunan ve bu hizmeti makul ücretler üzerinden sunan firmaları tercih etme yoluna gidersiniz. Firmamızda sizlere hizmet vermiş olduğumuz sırada en uygun ücretler üzerinden hizmet vermeye dikkat ediyoruz. Bu noktada bir problem yaşamayacağınızdan dolayı en kaliteli şekillerdeki hizmetleri en uygun ücretler üzerinden alabilme imkanına sahip olacaksınız.

Otel Dezenfeksiyonu

OTEL DEZENFEKSİYONU

Otellere dünyanın dört bir yanından misafirler gelir. Misafirler beraberinde geldikleri yerlerden veya yolculuk esnasında aldıkları mikrop, bakteri veya virüsleri kaldıkları otellere taşıyabilmektedirler. Bu bakteriler bildiklerimizin dışında bakteriler de olabilmektedir. Bu nedenle daha hızlı yayılıp bulaşabilirler.

Sık temizlenmeyen bölümler bakteri ve virüslerin çoğalması için daha elverişlidir. Özellikle yatak,  yorgan, yastık gibi insan vücudunun birebir temas ettiği yerler nem, ter ve sıcaklık aracılığıyla enfeksiyon oluşumuna neden olmaktadır. Hatta Ebola, Covid-19 gibi tehlikeli salgın dönemlerinde Hijyen Ürünleri hayati önem taşımaktadır.

Özellikle salgın hastalık dönemlerinde otel odalarında yatakların, nevresimlerin, banyo aksamlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Hatta otel havalandırma kanalları, klimalar gibi özel bölgelerin de oldukça iyi dezefensiyonu gerekir. Bu dezenfeksiyon işlemi için günlük yapılan deterjanlı temizlik ya da yıkamalar yeterli değildir. Özel olarak profesyonel dezenfeksiyon işlemi gereklidir.

Dezenfeksiyon işlemi otel odalarında gözle görünen ve görünmeyen tüm yüzeylerin üzerinde bulunan bakteri, virüs ve mantarların etkisiz hale getirilmesine denir. Dezenfeksiyon işlemi soğuk sisleme cihazları kullanılarak nano gümüş iyon tekniği kullanılarak yapılır. Dezenfeksiyon işlemleri, alanında uzman firma ve ekip tarafından yapılmasını gerektirir. Aksi halde yapılan dezenfeksiyon işlemi ya yeterli olmayacaktır ya da kullanılan malzemeler gereği sizlere zarar verecektir. Bu konuda yeterliliğe ulaşmış kişi ve kurumlar tercih edilmelidir.

İşlem öncesinde firmamız alanda çalışacak kişilere yeterli bilgiyi sunmaktadır. Yapılan işlem sonrasında personeliniz rahatlıkla çalışmalarına devam edebilir ve güvenle çalışmalarını devam ettirebilmektedirler. Dezenfeksiyon İşlemleri sonrasında uzun vadeli koruma sağlanmış olur. Dezenfekte edilen yüzeyler üzerine yapışan gümüş iyonları sayesinde işlem sonrasında dahi yüzeylere temas eden mikroorganizmalar kendi içerisinde yok olacaklardır. İşlemin sonrasında günlük temizlik yapılarak önlemler alınmaya dikkat edilebilir.

Otel Dezenfeksiyonu

Dünyanın dört bir yanından otellere misafirler gelir. Misafirler beraberinde geldikleri yerlerden veya yolculuk esnasında aldıkları mikrop, bakteri veya virüsleri kaldıkları otellere taşıyabilmektedirler. Bu bakteriler bildiklerimizin dışında bakterilerde olabilmektedir. Bu nedenle daha hızlı yayılıp bulaşabilirler.

Daha çok sık temizlenmeyen bölümler bakterilerin çoğalması için daha çok elverişlidir. Özellikle yatak,  yorgan, yastık gibi insan vücudunun birebir temas ettiği yerler nem , ter ve sıcaklık aracılığıyla enfeksiyon oluşumuna neden olmaktadır. Hatta ebola , covid gibi tehlikeli salgın dönemlerinde Otel Dezenfeksiyonu hayati önem taşımaktadır.

Özellikle salgın hastalık dönemlerinde otel odalarında yatakların , nevresimlerin, banyo aksamlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Hatta otel havalandırma kanalları, klimalar gibi özel bölgelerin de oldukça iyi dezefensiyonu gerekir. Bu dezenfeksiyon işlemi için günlük yapılan deterjanlı temizlik ya da yıkamalar yeterli değildir. Özel olarak profesyonel dezenfeksiyon işlemi gereklidir.

Dezenfeksiyon işlemi otel odalarında gözle görünen ve görünmeyen tüm yüzeylerin üzerinde bulunan mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesine denir. Dezenfeksiyon işlemi termal sisleme cihazları kullanılarak nano gümüş iyon tekniği kullanılarak yapılır. İşlemler alanında uzman firma ve ekip tarafından yapılmasını gerektirir. Aksi halde yapılan dezenfeksiyon işlemi ya yeterli olmayacaktır ya da kullanılan malzemeler gereği sizlere zarar verecektir. Bu konuda yeterliliğe ulaşmış kişi ve kurumlar tercih edilmelidir.

İşlem öncesinde firmamız alanda çalışacak kişilere yeterli bilgiyi sunmaktadır. Yapılan işlem sonrasında personeliniz rahatlıkla çalışmalarına devam edebilir ve güvenle çalışmalarını devam ettirebilmektedirler. İşlem sonrasında uzun vadeli koruma sağlanmış olur. Dezenfekte edilen yüzeyler üzerine yapışan gümüş iyonları sayesinde işlem sonrasında dahi yüzeylere temas eden mikroorganizmalar kendi içerisinde yok olacaklardır. İşlemin sonrasında günlük temizlik yapılarak önlemler alınmaya dikkat edilebilir.